Terasové dosky

Terasové dosky sa používajú ako exteriérová podlahová krytina pre terasy, balkóny, okolie bazénov, schody, chodníky. V našej ponuke sú WPC terasové dosky a drevené terasové dosky. WPC terasové dosky spojením dreveného podielu a HDPE získavajú prirodzený vzhľad a sú zároveň odolné a farebne stále, s dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou.
Drevené terasové dosky prinášajú teplo s krásu prírody a spájajú silu a krásu prírodného produktu. Ponúkame terasové dosky z rôznych druhov dreva, v rôznych rozmeroch, v širokej škále farieb. Naša ponuka zahŕňa exotické dreviny s vysokou mernou hustotou a tvrdosťou a prirodzenou odolnosťou voči pôsobeniu škodcov.

WPC terasové dosky

Terasové dosky WPC s obsahom dreveného podielu a HDPE dosahujú prírodný vzhľad, farebnú stálosť a dlhú životnosť.  Terasové dosky WPC ponúkame v dekoroch teak, hnedá a šedá. Jednotlivé dosky majú  obojstranný vzor, t.j. možnosť výberu vzoru pri inštalácii. V dekore teak a hnedá je vzor drevo /drážka, pri dekore šedá je vzor drážka/širšia drážka.

Rozmer dosiek v mm je 5800 x 150 x 25 (dl.xš.xhr.), rozmer konštrukčného hranola na podkladový rošt je 5800 x 40 x 30 mm. Týmto je daná celková výška terasy WPC 55 mm. Dosky sa montujú na konštrukčné hranoly na pevný a rovný podklad (štrkové lôžko, betónová plocha).

Montážne prvky k WPC doskám – skrutky a úchyty sú nerezové. Nerezové úchyty zároveň presne vymedzujú  medzery medzi doskami.

V ponuke sú ukončovacie profily - doplnkové lišty na prekrytie okrajov terasových dosiek. V prevedení hnedá a šedá je lišta v rozmere 5800 x 30 x 40 mm, v prevedení teak je rozmer 5800 x 55 x 45 mm.

 

Brown (strana A)

Grey (strana A)

Teak (strana A)

Brown (strana B)

Grey (strana B)

Teak (strana B)

Terasové dosky z exotických drevín

Exotické dreviny používané pri výrobe terasových dosiek sú mimoriadne tvrdé, husté, trvanlivé, s vysokou odolnosťou proti škodcom a možnej hnilobe. V ponuke exotických drevín sa orientujeme predovšetkým na IPE a cumaru. Tieto sú dostupné v niekoľkých profiloch. Patria medzi dreviny s najlepšími  vlastnosťami, trvanlivosťou a rozmerovou stabilitou. Novinkou v ponuke sú dosky z exotických drevín garapa a IPE v zošikmenom profile, t.j. pri spojení dosiek je medzera minimálna.

Rozmer terasových dosiek v drevine garapa clip, hladká je hr.xš. 21 x 120 mm a mix dĺžok 900 – 2700 mm.
Rozmer terasových dosiek v drevine IPE clip, hladká je hr.xš. 20 x 100 mm a mix dĺžok 900 – 2700 mm.

V ponuke doplnkov k terasovým doskám z exotických drevín sú špeciálne úchyty, sortiment skrutiek, výškovo nastaviteľné terče, prostriedky na čistenie a pravidelnú údržbu.

Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva a tiež na predĺženie jeho životnosti odporúčame použiť špeciálny – transparentný ochranný olej na vonkajšiu drevenú krytinu. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok (pred a po zime). Odhadovaná životnosť garapa je 25 rokov, drevín IPE a cumaru je 30 -50 rokov.

V našej ponuke sú tiež terasové dosky Thermo jaseň v rôznych rozmeroch a terasové dosky Thermo jaseň Natwood, upravované špičkovou technológiou. Výsledný produkt - terasové dosky Thermo jaseň Natwood je  zaradený medzi vysoko trvanlivé  terasové dosky so životnosťou 25 a viac rokov.