Drevené podlahy Natural Genius Listone Giordano

Natural Genius je dynamická kolekcia drevených podláh Listone Giordano, v ktorej sa asociuje prírodnosť dreva a vynaliezavosť súčasného dizajnu. Listone Giordano túto filozofiu podporilo spoluprácou so špičkovými dizajnérmi a nadčasovým pohľadom na inovatívne použitie dreva ako tradičného materiálu. Listone Giordano a dizajnéri vytvorili revolučný projekt, ktorý sa zameriava na technické inovácie, analyzuje skutočnú podstatu dreva a kombinuje to s estetikou dizajnu. Projekt Natural Genius je preniknutý ušľachtilým vnímaním luxusu, inšpirovaný sofistikovaným výskumom a pridanou hodnotou, dôkladnou pozornosťou k detailom. Natural Genius s podpismi dizajnérov ako Patricia Urquiola, Marc Sadler, Matteo Thun, Daniele Lago, Paola Lenti je synonymom elegancie a zmyslového zážitku. Natural Genius sa predstavuje v sériách Medoc, Quadrone, Slide, Foxtrot, Biscuit, Fabrique, Regola a Perigal.

Slide Natural Genius je modulárna podlahová krytina z trapézových geometrických tvarov. Prvotnou koncepciou sú lichobežníkové moduly v rôznych veľkostiach, ktoré je možné kombinovať v rôznych formách, čím vzniká nespočetné množstvo vzorov. Jednoduché posúvanie pozdĺž základov lichobežníka alebo podľa šikmých strán v kombinácii s voľnou rotáciou vytvára neobvyklú geometriu a nekonečné tvary a perspektívy. Slide je dostupná v prevedeniach Dub - Tortora, Biancospino, Montblanc a Pienza. Slide Natural Genius je výsledkom kreativity Daniele Lago v kombinácii s technickým know-how produktu z dielne Listone Giordano.

Fabrique Natural Genius s povrchom so vzhľadom textílie navrhol Marc Sadler, francúzsky dizajnér, ktorý je priekopníkom v oblasti experimentovania s novými materiálmi a kombinácie hi-tech s dizajnom. To viedlo k vytvoreniu bezšvového dreveného povrchu s vrchnou brezovou vrstvou so zámerom dosiahnuť estetický efekt monolitného, homogénneho povrchu s textilnými štruktúrami. Fabrique je sofistikovane elegantná a dynamická séria s inovatívnou povrchovou úpravou a s technikou krížového kartáčovania. Vďaka dômyselnému konštrukčnému systému je veľmi odolná a stabilná. Fabrique Natural Genius je k dispozícii vo farebnej palete Corde, Graphite, Tabac, Ciment, Argile, Fumée Noire.