O nás

KORATEX a. s. je od roku 1991 renomovaným dodávateľom podlahových krytín, interiérových dverí a športových povrchov. V produktovom portfóliu spoločnosti Koratex sú zastúpené koberce (kusové koberce, celoplošné koberce a kobercové štvorce), drevené parkety, laminátové, vinylové a kompozitné podlahy, linoleum, homogénne a heterogénne PVC, interiérové dvere a športové povrchy.

Koratex je dlhoročným partnerom stavebných firiem, developerských spoločností a projekčno – architektonických kancelárií. Zameriavame sa na realizáciu projektov v oblasti administratívnych budov, polyfunkčných objektov, bytovej výstavby, hotelov a zdravotníckych športových zariadení. Popri objektových zákazkách sa maloobchodný predaj realizuje v sieti predajní KORATEX. V priebehu aktívneho pôsobenia Koratex zrealizoval zákazky v mnohých štátnych a finančných inštitúciách, školách, komerčných spoločnostiach, bytových a administratívnych objektoch, zdravotníckych, hotelových a športových zariadeniach na Slovensku i v Českej republike.

Spolupracujeme s významnými európskymi výrobcami a značkami. Celoplošné koberce v naše ponuke zastupujú zn. Associated Weavers, Balta, Desso, Creatuft, Sit-In, Lano, Orotex, Tasibel. Ponúkame kobercové štvorce značky Desso, Modulyss, IVC a kusové koberce Asiatic, Obsession, Lalee, Brink&Campman. Drevené parkety sú v portfóliu od výrobcov Tilo, Boen, Listone Giordano, drevené dyhované podlahy Par-ky, laminátové, vinylové podlahy a kompozitné podlahy Classen, Parador, Tilo, Tarkett, Objectflor, Gerflor, Arbiton. Linoleum zn. Gerflor DLW a Tarkett a homogénne a heterogénne PVC zn. Tarkett a Objectflor. Interiérové dvere zastupujú zn. Polskone, Classen a Lipbled. Športové povrchy zastupujú výrobcovia Mondo, Boen, Tarkett, Graboplast, Gelpo, Gerflor, Plexipave, Casali Sport, Herculan, Bergo, Juta Grass, Kraiburg a Gelpo. Pre inštaláciu podlahových krytín používame podlahové systémy zn. Ceresit.

Kladieme dôraz na kompletný servis, od odborného poradenstva klientom pri výbere vhodného materiálu cez jeho dodávku až po realizáciu. Súčasťou ponuky interiérového konceptu Koratex Premium, ktorý vznikol s cieľom ponúknuť náročnejším klientom širšie spektrum sú luxusné matrace a vysoké postele amerických značiek King Koil a Serta.