Prírodné linoleum Gerflor DLW

Na výrobu linolea sa používa ľanový olej a živica, z nich po oxidácii vznikne tzv. linoleový cement. Potom sú pridané plnivá (drevitá múčka, korková múčka – max. do 5%, rozomletý vápenec)  a farebné pigmenty a takto pripravená hmota sa valcuje do jutového podkladu a nechá sa zrieť po dobu 4-5 týždňov vo vyhrievanej komore pri teplote 80stupňov Celzia pokiaľ nezíska potrebnú tvrdosť.

Kolekcia linolea Armstrong DLW zahŕňa 7 základných produktov v 131 sviežich a moderných farbách. Vyrába sa v hrúbkach od 2mm do  4mm, je teda vhodné do každého priestoru (byty, kancelárske budovy, školy, nemocnice, obchody, športové haly, alebo tiež priemyslová oblasť). K dispozícii je tiež akustická verzia s podložkou  pre zníženie kročajového hluku, či elektrostaticky vodivé prevedenie pre priestory, kde by elektrostatický výboj mohol spôsobiť  poruchu citlivých prístrojov. Novinkou je polyuretánová povrchová úprava linolea, ktorá výrazne znižuje náklady na údržbu. K linoleu PUR je k dispozícii i špeciálna zvarovacia šnúra s obsahom palmového vosku odolná voči špine.

Linoleum je podlahová krytina, ktorá je vyrobená prevažne z prírodných surovín. Jeho pôvod sa datuje r. 1863, kedy bol recept na jeho výrobu patentovaný anglickým chemikom, Frederikom Waltonom.  Prvá továreň bola založená v Nemecku r. 1882 – German Linoleum Manufacturing Comp. Ltd. Od tej doby prešlo linoleum obdobím veľkej obľúbenosti i zatratenia – bolo veľmi cenené top architektmi v 20.rokoch min. st., zatracované v 60.r., kedy došlo k veľkému rozmachu moderných syntetických podlahovín a znovuobjavené v rokoch 80-tych.