Plexipave oficiálny povrch Australian Open

Ponuka tenisových povrchov spoločnosti Koratex sa špecializuje predovšetkým na syntetické povrchy (akrylátové, polyuretánové, kaučukové, umelé trávy)  popredných svetových výrobcov a značiek, ktoré majú špičkové parametre v kategóriách ako sú napr. tvrdosť, rýchlosť, sklz, pružnosť apod. Všetky typy tenisových povrchov v ponuke spoločnosti Koratex sú certifikované medzinárodnou tenisovou federáciou ITF. Koratex a.s. je exkluzívnym importérom značiek Plexipave, Heculan a Mondo pre SR a naši pracovníci sú výrobcami zaškolení a autorizovaní na ich odbornú inštaláciu.

Akrylátové povrchy PLEXIPAVE patria do kategórie tenisových kurtov s tvrdým povrchom, tzv.  „hard kurtov“. Je to stále populárnejší druh tenisových povrchov na celom svete vďaka ich veľkej variabilite, univerzálnosti, výborným herným vlastnostiam a minimálnym nárokom na údržbu. Ide o živičné nátery s pevnými základovými vrstvami, pružnými medzivrstvami a nášľapnými vrstvami s regulovateľnou rýchlosťou a výškou odrazu loptičky. Konkrétny typ hard kurtu závisí od  skladby jednotlivých vrstiev a hrúbky ich náteru. Rôznymi kombináciami týchto vrstiev a ich štruktúry sa dajú výrazne ovplyvniť vlastnosti finálneho tenisového povrchu. Bezkonkurenčnou výhodou hard kurtov je možnosť ich inštalácie v exteriéri (outdoor) i v interiéri (indoor) bez akejkoľvek úpravy, takže v jednom tenisovom areáli môžu byť dvorce v hale i vonku s úplne identickým povrchom. Ich ďalšou prednosťou je možnosť renovácie povrchu v budúcnosti jednoduchou aplikáciou nového náteru vrchnej vrstvy, pričom všetky medzivrstvy a základové vrstvy zostávajú bez úpravy v pôvodnej kvalite. Vrchné vrstvy hard kurtov sú na výber v 13 farebných odtieňoch, ktoré je možné navzájom kombinovať. Výrobca značky PLEXIPAVE, firma California Products, Corp. z USA je najväčším výrobcom tohto druhu tenisových povrchov na svete. Na povrchoch tejto značky sa hrajú viaceré špičkové tenisové turnaje ATP, napr. Australian Open v Melbourne (typ Plexicushion Prestige), Indian Wells v USA (Plexipave IW), Doha (Katar), turnaje v Brisbane, Delray Beach, Sydney, Los Angeles, Memphise a Štokholme a WTA v Brisbane, Aucklande, Hobarte, Sydney, Melbourne, Indian Wells, China Open a iné.

Originálnym povrchom turnaja Australian Open – je typ PLEXICUSHION PRESTIGE s elastickými medzivrstvami z recyklovaného kaučuku (16,5%) a lisovaného gumového granulátu EPDM spevneného špeciálnymi polymérmi a minerálnymi vláknami. Vrchný náter sa dá pri inštalácii upraviť z hľadiska rýchlosti podľa požiadaviek užívateľa. Elastické medzivrstvy dávajú celému systému pružnosť, ktorá umožňuje nielen pohodlný pohyb a bezpečnosť, ale chráni kĺby a pohybové ústrojenstvo hráčov pred opotrebením vplyvom nárazovej energie. V klasifikácii ITF je zaradený do kategórie 2 (stredne rýchle povrchy).